SURSE: DACIAN CIOLOȘ AR PUTEA PRELUA ȘEFIA UNUI SERVICIU DE INFORMAȚII

SURSE: DACIAN CIOLOȘ AR PUTEA PRELUA ȘEFIA UNUI SERVICIU DE INFORMAȚII
Potrivit unor surse citate de Realitatea PLUS, Dacian Cioloș ar fi o variantă pentru conducerea unui serviciu.
Informații pe surse politice citate de Realitatea PLUS confirmă posibilitatea ca Dacian Cioloș să preia șefia unui serviciu de informații, fie el SRI sau SIE.
În urmă cu ceva timp, însă, întrebat de Realitatea PLUS dacă există posibilitatea să ocupe șefia unui serviciu, Dacian Cioloș nega și spunea că sunt speculații.
În prezent, SRI nu are șef de mai bine de 700 de zile, postul de director al SRI fiind vacant încă din vara anului 2023, după demisia lui Eduard Hellvig, în timp ce la SIE sau la SPP se așteaptă un semnal din partea lui Nicușor Dan.
Dacian Cioloș este consilier onorific al premierului Ilie Bolojan. De asemenea, acesta i-a fost consilier în perioada interimarului de la Cotroceni, asigurat de Ilie Bolojan.
Citește și:
- 20:38 - Adrian Câciu, despre nota de plată a Guvernului Bolojan: „Datorii record pentru consum, în timp ce economia gâfâie și investițiile lipsesc”
- 20:35 - Crin Antonescu: „Bolojan e un personaj construit de mai multă vreme. PSD și-a dat seama că nu poate conviețui cu el!”
- 20:31 - Scandalul vaccinurilor Covid. Alexandru Rafila: „Domnul Voiculescu, știind că are depozitele pline, a mai cumpărat încă vreo 5-6 milioane de doze”
- 18:10 - Șeful ITM, care venea cu Lamborghini la muncă, a fost demis. Cum justifică acesta prezența sa la volanul bolidului
Urmărește știrile Realitatea din PMP și pe Google News











