Site-ul PMP, atacat de hackeri proruși

Site-ul PMP, atacat de hackeri proruși
Hackeri din Rusia au încercat să pirateze și să blocheze comunicarea PMP
Pagina web a Partidului Mișcarea Populară (PMP) a fost atacată din Rusia, a anunțat, duminică, liderul PMP, Marius Pașcan.
„Compania din SUA care asigură serviciile de securitate cibernetică pentru pagina web națională a Partidului Mișcarea Populară ne-a informat oficial că a blocat, în ultimele 30 de zile, 61 de atacuri asupra site-ului nostru. Hackeri din Rusia au încercat să pirateze și să blocheze comunicarea PMP. Se pare că îi supără politica prounionistă și de susținere a fraților români din Basarabia, acțiunile noastre de sprijin pentru Ucraina și refugiați, asumarea proeuropeană și protestele la adresa Rusiei, acțiunile politice repetate împotriva unui război absurd, iresponsabil. Vom continua să ne facem datoria, să-i reprezentăm, să răspundem problemelor, așteptărilor naționale ale românilor, a tuturor celor pe care-i reprezentăm, în pofida oricăror presiuni ori represalii”, a scris politicianul pe pagina sa de Facebook.
Citește și:
- 20:38 - Adrian Câciu, despre nota de plată a Guvernului Bolojan: „Datorii record pentru consum, în timp ce economia gâfâie și investițiile lipsesc”
- 20:35 - Crin Antonescu: „Bolojan e un personaj construit de mai multă vreme. PSD și-a dat seama că nu poate conviețui cu el!”
- 20:31 - Scandalul vaccinurilor Covid. Alexandru Rafila: „Domnul Voiculescu, știind că are depozitele pline, a mai cumpărat încă vreo 5-6 milioane de doze”
- 18:10 - Șeful ITM, care venea cu Lamborghini la muncă, a fost demis. Cum justifică acesta prezența sa la volanul bolidului
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din PMP și pe Google News











