Raluca Turcan: ”Încercăm să obţinem majorităţi funcţionale în administraţia locală cu USR-PLUS şi PMP”

Raluca Turcan: ”Încercăm să obţinem majorităţi funcţionale în administraţia locală cu USR-PLUS şi PMP”
Vicepremierul Raluca Turcan a declarat, marţi seară, că pentru obţinerea unor majorităţi funcţionale în consiliile locale, PNL intenţionează să aibă drept parteneri USR-PLUS şi PMP.
Vicepremierul Raluca Turcan a declarat, marţi seară, că pentru obţinerea unor majorităţi funcţionale în consiliile locale, PNL intenţionează să aibă drept parteneri USR-PLUS şi PMP.
"Avem această decizie de a încerca pentru obţinerea unor majorităţi funcţionale să avem ca principali parteneri de colaborare locală, în administraţia locală, USR şi PMP. Evident că noi cu USR şi PLUS am fost, să spunem, în parteneriat pentru candidaţii la primării. Şi pentru majoritatea în Consiliul General eu sper să reuşim să facem şi cu Mişcarea Populară", a spus Turcan la B1 TV.
Potrivit acesteia, fără o majoritate în consiliile locale, proiectele, care sunt "rezultatul unei munci în echipă", nu pot fi realizate.
"De aceea ne-am şi străduit să le explicăm oamenilor, în campanii, că e foarte important să dea votul pentru primari ca să le dea şi echipe, pentru că dacă nu au echipe, viaţa lor va fi dificilă, foarte dificilă", a afirmat viceprim-ministrul.
Sursa: Realitatea Din PNL
Citește și:
- 20:38 - Adrian Câciu, despre nota de plată a Guvernului Bolojan: „Datorii record pentru consum, în timp ce economia gâfâie și investițiile lipsesc”
- 20:35 - Crin Antonescu: „Bolojan e un personaj construit de mai multă vreme. PSD și-a dat seama că nu poate conviețui cu el!”
- 20:31 - Scandalul vaccinurilor Covid. Alexandru Rafila: „Domnul Voiculescu, știind că are depozitele pline, a mai cumpărat încă vreo 5-6 milioane de doze”
- 18:10 - Șeful ITM, care venea cu Lamborghini la muncă, a fost demis. Cum justifică acesta prezența sa la volanul bolidului
Urmărește știrile Realitatea din PMP și pe Google News











